R.K. - parochie De Levensbron

In 2004 zijn de zeven R.K. parochies van Lingewaard een samenwerkingsverband aangegaan. Deze samenwerking zal per 1-1-2008 leiden tot het samengaan van zeven geloofsgemeen-schappen binnen één nieuwe parochie. In 2006 is er een oproep gedaan voor een passende naam van de nieuwe parochie. Er is inhoudelijk en creatief meegedacht met de toekomst van onze geloofsgemeenschappen. Het leverde een 40-tal reacties op. In nog al wat voorstellen ligt een gedachte rond: “leven”, “samen onder-weg”, “zeven”, “licht”, “bron”en “water” ten grondslag. Alle inzenders willen we hiermee hartelijk dankzeggen voor hun bijdrage en betrokkenheid.

Op basis van deze voorstellen hebben wij een keuze gemaakt, die op basis van de bisdomcriteria is aangepast. De aartsbisschop van Utrecht heeft, mede gelet op het hele proces dat gevoerd is, voorgesteld om de nieuwe parochie

R.K. parochie “De Levensbron”

te noemen.

Zowel de Stuurgroep als het pastorale team hebben de bisschop laten weten dat ze van harte kunnen instemmen met deze nieuwe naam. De naam roept iets op van de Blijde Boodschap en verwijst o.a. naar Jezus Christus als Bron van Levend water. Water is er in ons parochieverband volop, omsloten door Waal en Rijn en in het stroomgebied van de Linge. Water geeft leven en dat mogen we steeds weer ervaren. Je gaat naar de bron om je dorst te lessen, om weer op krachten te komen. Bij De Levensbron doe je weer inspiratie op voor nieuwe plannen en ideeën. Daar mag ook ons geloof worden gevoed. We spreken de wens uit dat de nieuw te vormen parochie daadwerkelijk een verwijzing mag zijn en blijven naar “De Levensbron”.

Op nieuwjaarsdag (1-1-’08) willen wij in de kerk van Huissen-stad om 11.00 uur het nieuwe jaar én de nieuwe parochie feestelijk vieren (woord- en gebed viering) waarbij u allemaal van harte bent uitgenodigd.

De Stuurgroep van Parochieverband Lingewaard L-7